גבעת זאב - הרב מוטי ואורית סימפסון

אורית ומוטי סימפסון -קהילת "שבט בנינין"
נשואים 16 שנה +4. עוסקים בחינוך: אורית מחנכת לגיל הרך בעלת ניסיון רב, מוטי מחנך כיתות ה'-ו' ורב בי"ס.
אני בוגר ישיבת "כרם ביבנה" - 7 שנות לימוד בהם עסקתי גם בלימודי הלכה. במקביל למדתי במכון ההוראה שבישיבה לימודים לקראת תואר בהוראה.
אורית בוגרת מדרשת "שובה" בעפרה ומכללת אפרתה בירושלים - תואר ראשון בחינוך לגיל הרך.
 
על הקהילה:
זוהי הקהילה האשכנזית הראשונה שהוקמה בגבעת זאב לפני קרוב ל 30 שנה. מקהילה זו התפצלו והוקמו רוב הקהילות האשכנזיות בגבעת זאב.
אופי הקהילה היה מאז ומעולם חם ומחבק ובעל אפיון משכיל וציוני עם דגשים תורניים לימודיים. מאז הקמתה לא מונה לקהילה רב עד שלפני כ 5 שנים הורגש צורך למנהיגות קהילתית ברורה, ומוניתי לרב הקהילה.
עבודתי בקהילה סובבת סביב הכנסת תוכן רוחני רב ככל האפשר וגיבוש חברי ומשפחות הקהילה סביב ההווי הקהילתי. אני מאמין גדול של העצמת הכוחות בתוך ביה"כ, ואני מעביר סמכויות הוראה רבות אל דמויות תורניות החברות בביה"כ. במקביל גיבשנו ועדת קהילה שנפגשת אחת לכמה חודשים ועסוקה בייצור פעילויות קהילתיות וארועים שתורמים לחברות, השיתוף והגיבוש בקהילה.
 
חזון:
אני מאמין שקהילה צריכה להיות במקום מרכזי בחייהם של חבריה. אני מאמין גם שיש צורך להתאים לכל סוג אוכלוסיה את התוכן הקהילתי הנדרש לו, על פי המאפיינים השונים: גיל, שלבי חיים, תחומי עניין, רקע חברתי/עדתי/סוציו-אקונומי. דבר זה בא לידי ביטוי בקהילה שלנו שמורכבת בעיקרה מזוגות בשלב השני של נישואיהם - ילדים בוגרים ונכדים, שזקוקים לקהילתיות מסוג מאוד ספציפי.
אני מאמין שרב קהילה צריך להיות מנהיג חברתי לפני ובמקביל להיותו מנהיג דתי, והוא צריך להיות מנוע שגורם להיווצרות הויי ועשייה קהילתיים, עד כדי ייתור תפקידו בקהילה - באופן תאורטי.
אני מאמין בצורך להיות בקשר צמוד ורציף עם ילדי וצעירי הקהילה, על מנת לתת להם את התחושה שהם חלק אינטגרלי מהקהילה, למרות שהם נוטלים חלק יחסי קטן בהתרחשויות.

מידע נוסף

  • Name: הרב מוטי ואורית סימפסון
  • Activities: שיעורי תורה וחברותות, פסיקת הלכה, תמיכה וייעוץ, ליווי אישי ומשפחתי בעת משבר, עריכת טקסים במעגל החיים
  • Position: רב קהילת שבט בנימין בגבעת זאב
  • Community: שבט בנימין
  • Address: רחוב שבט בנימין 59, גבעת זאב
  • Phone: 054-5459430
  • Email: omsimpson@gmail.com

אודות ברקאי

אנחנו במרכז ברקאי להכשרת רבנים ופיתוח קהילתי מאמינים שניתן לבנות את הקהילות בישראל אחרת. סביב מנהיגות קהילתית נכונה בראשות רב הקהילה נסייע לכם לגבש תכנית שתאפשר לקהילה שלכם לצמוח ולהפוך למוקד מקומי של סולידריות והתחדשות עבור כאלה שחובשים כיפה וגם עבור כאלה שאינם חובשים כיפה.

הרשמה לניוזלטר

לקבלת עדכונים על חדשות ואירועים ברקאי, הרשמו לניוזלטר

צור קשר

ת.ד 1652, מודיעין 71799 ישראל