בונים את הקהילות בישראל

אנחנו במרכז ברקאי להכשרת רבנים ופיתוח קהילות מאמינים שניתן לבנות את הקהילות בישראל אחרת. סביב מנהיגות קהילתית נכונה בראשות רב הקהילה, הקהילה תצמח ותהפוך למוקד של חוסן, תמיכה והתחדשות עבור בני ובנות הקהילה ובעבור כל הקהילה הרחבה סביב.

תמכו בעבודתנו החיונית

התכנית להכשרת רבנים

Barkai Beit Midrash

ליבו של המרכז שלנו הוא תכנית ההכשרה של רבני הקהילות. במסגרת תכנית מקיפה של שנתיים, נפגשים מידי שבוע ליום לימודים רבני הקהילות המובחרים. תכנית ההכשרה שלנו היא המקיפה ביותר בישראל.
לצד שיעורים פרונטאליים משתתפים רבני ברקאי בסדנאות חוויתיות. במסגרת הלימודים צוברים הרבנים ידע וניסיון מעשי בנושאים קהילתיים מגוונים.
כמו כן, אנו מעבירים סמינריונים ומיני קורסים לנשות הרבנים, אשר שותפות בעשייה.
הקשר שלנו עם הרבנים ממשיך גם לאחר סיום הלימודים, במפגשי הבוגרים החודשיים.

הרב ניר יצחק נולד בירושלים בשנת תשל"ו למשפחה לא דתית, בגיל צעיר יחסית התקרב ליהדות. הרב למד תקופה קצרה במכון מאיר ואחריה בישיבת ההסדר בעתניאל, משם המשיך ללמוד בישיבת מרכז הרב, כולל זיו בבית וגן ובמשך 7 שנים בכולל שמעון הצדיק. מלמד בישיבת בת עין גמרא וחסידות כעשור, ומשמש רב היישוב כשנתיים.

היישוב מרחבי דוד הינו מאחז צעיר יחסית שממוקם בנקודה אסטרטגית חשובה בין חברון לירושלים, את היישוב הקימו תלמידי הרב משה לוינגר שנאחזו במקום במס"נ בתנאים לא פשוטים, כיום יש ביישוב כ- 80 משפחות, כן ירבו, רובם משפחות של בעלי תשובה עם זיקה לברסלב, משפחות תורניות שמחוברות לא"י, שמגבשות לאט את אופי היישוב הצעיר.

הקהילות של ברקאי

 

השתתף בבנית הארץ

כדי לממש את החזון שלנו ולבנות רבני קהילה שהם מנהיגים קהילתיים, כדי להצליח ולגבש קהילות ברחבי הארץ ולבנות אותן כמוקד של זהות יהודית שיודע לשלב אנשים מכל הסוגים, אנו זקוקים לעזרתכם. אנא תרמו לנו כדי שנוכל לבנות גשר ולחבר קהילות נוספות.

לתרומתך תהיה השפעה ישירה ומיידית על הצלחתנו.

תרמו עכשיו